Başarılı Bir İnsan Olabilmek İçin
Başarı 132 0

Başarılı Bir İnsan Olabilmek İçin

Başarılı Bir İnsan Olabilmek İçin

Her insan bünyesinde barındırmış olduğu yeteneklerine göre özel bir konumdadır. Kendisinin önemli ve özel bir birey olduğunu ispat etmek için bir şeyler yapar ve en sonunda hedefine ulaşır. Bir konu hakkında kendini tam olarak ispatlayamayan kişiler, yeteneği olduğu başka bir konuda insanlara kendini ispatlamayı başarır. Başarı sahibi bir insan olabilmek için aslında bu kadarı yeterlidir. Fakat insan her zaman daha fazlasını ister. Bu durumda elde olan yeteneğinde kaybına yol açar. Bazı çeşit insanların ise yetenekleri mevcuttur, fakat kullanamazlar. Çünkü tembellik benliklerine işlemiştir.  Bir diğer kesim ise yetenekleri için haddinden fazla emek verip başarısız olan insanlardır.  Başarılı olan bir insan aynı meslekte olan diğer insanlara göre daha fazla gayret eder. Bu emeklerinin karşılığında ise artık meslektaşlarına başarılı ve disipline edilmiş bir hayata sahip olduğunu ispatlar.

Başarmak İçin Yeteneğiniz Var

 

Yüce Allah bütün insanları yeryüzünde halife niteliğinde yaratmıştır. Bu sebepten ötürü her insan aynı vücut özelliklerine sahiptir. Her insanın kendine özgü olan bir yeteneği vardır, fakat zekası yeteri kadar baskın değildir. Yeteneksiz bir insan düşünülemez. Sadece yeteneğini bilmeyen ve keşfedemeyen insandan söz edilebilir. Gelişim yolunda ilerlemek için ilk olarak yeteneklerimizi keşfetmeli ve daha sonra durum ve koşul ne gerektiriyorsa ona göre bir düşünce kalıbı oluşturmalı ve buna göre hareket edilmelidir. Başarılı olabilmek için okumak şart değildir. İnternet’te gündelik hayat için lazım olabilecek okul ortamına göre daha fazla bilgi mevcuttur. Burada kastedilen söz bazı problemlerden ötürü okul hayatından mahrum kalanlar içindir. Yoksa okumak ve güzel bir meslek sahibi olabilmek herkes için kaçırılmaması gereken bir fırsattır. Bir doktorun yapabildiğini doktor olmayan başka biride yapabilir. Yeter ki yeteneğini keşfetsin ve edinmiş olduğu bilgi ile amel etsin. Her ne kadar onlar ile aynı ortamda bilgi edinme şansına sahip olamayanlar olsa da, onlar gibi sıkı çalışarak güzel bir yerlere gelinebilir. Bu gibi durumlarda okumadım ve param yok gibi düşünceler bahaneden ibarettir. Hepimiz çok okuyup meslek sahibi olan bir insan kadar çalışırsak onların karşılaştıkları sonuçlar ile bizde karşılaşırız. Yeter ki düz bir çizgi üzerinde ilerleyelim. Elbetteki okumayan için sonuca varış şekli farklıdır. Çünkü okumuş olan bir insan sonunda mezun olup güzel bir meslek hayatına atılabilirken, okula gitmeden bilgili olan insanlarda okula giden insanlar gibi meslek sahibi olamayacak olsa da sonuçta cehaletini ortadan kaldırmış olur.

Ferhat Arslan {Ferhat}

Selam 26 yaşındayım kişisel gelişim hakkında kendime yetecek kadar eğitim aldım. Edinmiş olduğum bilgiler doğrultusunda paylaşım yapıp hem kendimi geliştirmek hemde sizleri bilgilendirmek istiyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir