Beyin Gücü Kavramını Keşfedin
Beyin Gücü 275 4

Beyin Gücü Kavramını Keşfedin

Sorunları olan ve bu sorunlarla başa çıkamayan bir insan için beyin gücü kavramını bilmesi ve beyin gücünü kullanması önerilir. Çünkü beyin gücü kullanılarak var olan sorunlar ortadan kalkar ve tam anlamıyla bizim için bir fırsata dönüşür. Beyin gücünü keşfetmek ve beyin tekniklerini öğrenmek ile uçurumun kenarında olan yaşantınızı, bir limana dönüştürebilmeniz mümkün.

Hepimizin sorunları vardır. Ve bu sorunların işaret ettiği bir nokta bulunuyor. Oda bir şeylerin değişmesinin zamanı geldiğidir. Yani sorunlarımız bize bir şeylerin yolunda gitmediğini ve artık değişme sürecine girmemiz gerektiğini gösteriyor. Eğer sizinde sorunlarınız zaman geçtikçe büyüyorsa, kalıplaşmış bir hayat kabuğunda yaşıyorsunuz demektir. Ve bu eski yaşantınızdan kalma alışkanlıklarınız ve bu hayattan vazgeçmeme konusunda göstermiş olduğunuz inattan ötürü sorunlar dahada büyüyor.

Şöyle bir düşünün bu sorunlardan kaçmak sizi onlardan kurtarıyor mu? onları görmezden geldiğiniz zaman yok oluyorlar mı? küçümsediğiniz zaman küçülüyorlar mı? Tabii kide hiçbiri olmuyor. Bu yüzden sorumluluk almalı ve her şeyi başkasından beklememeliyiz. Bizzat kendimiz atılım gerçekleştirip bir şeyler yapmalıyız.

Bazı kişilere göre sorunlar bizim dostumuz ve bir arkadaşımızdır. Çünkü sorunlar bizi sürekli uyarır durur. Sorunlar kendimizi geliştirmek için oldukça büyük bir fırsat ve olanaktır. Çünkü sorunlar olmasaydı çözüme kavuşturulacak bir şey olmazdı. Çözüme kavuşacak bir sorun olmayınca da yeni bir hayat olmazdı. Çünkü yeni bir hayat ancak sorunların çözüme kavuşturulması ve yeni güzel alışkanlıklar edinmek ile mümkün olur.

Bu doğrultuda sorunların varlığını sorgulamak yerine onları çözüme kavuşturmalı ve kendimizi değiştirmeliyiz. Sizde eğer atlatılamayan bir soruna sahip iseniz kendi kendinize şu anlamı çıkarabilirsiniz; Ben bu sorunumu çözemiyorum ve onunla baş edemiyorum. Demek ki kendimle alakalı herhangi bir bilmediğim ve farkında olmadığım bir şey var. Buda benim beynimin ilgili lobunu verimli bir şekilde kullanamadığımın alametidir. Her sorun çözüme ulaştırılırken bir beyin tekniği kullanıldığına göre artık kendimi geliştirme zamanım gelmiş demektir. Acaba bana bu konu hakkında kim yardım edebilir?

Sorunlar hepimizi düşünmeye teşebbüs ettirir. Duygular ise fırsata dönüştürür. Fakat bir çok insan sorunlarını nasıl aşacağını bilmediği için ya kendilerini kötü alışkanlıklara bulaştırırlar yada ilaç kullanımına başlarlar. Oysaki sorunlarını keşfeden ve onların gerekliliğini bilen bir insan onları bir fırsata dönüştürür ve kendisi için en verimli şekilde değerlendirmesini çok iyi bilir. Bu doğrultuda hepimiz beyin gücü hakkında bilgiler edinmeli ve beyin gücünü en verimli şekilde kullanmalıyız ki daha güzel bir hayata adım atabilelim.

Kaynakça; Biyonikİnsan

 

Ferhat Arslan {Ferhat}

Selam 26 yaşındayım kişisel gelişim hakkında kendime yetecek kadar eğitim aldım. Edinmiş olduğum bilgiler doğrultusunda paylaşım yapıp hem kendimi geliştirmek hemde sizleri bilgilendirmek istiyorum.

“Beyin Gücü Kavramını Keşfedin” üzerine 4 yorum

 1. Orhan Pamuk dedi ki:

  Her şey kafada başlar ve biter. Özellikle de beyin gücü çok etkili bir faktör düzgün kullanabilirseniz. yeni özellikler keşfede bilirsiniz.

 2. emre dedi ki:

  Beynimizin sandığımız şeylerden daha fazlasını yapabileceğine inananlardanım . Umarım ülkemiz adına güzel projeler yapılır

 3. Cemre dedi ki:

  Beynimizle her şeyin üstesinden gelebiliriz.İnsan her şeyi düşünüyor her olasılığı

 4. Serdar dedi ki:

  insan kendisini sürekli geliştirmeli. Dizi bile olsa şu sherlock dizisindeki kararkter gibi beyin sarayıma hükmetmek isterdim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir