Beyin Gücü Nedir? Beyin Gücü Nasıl Kullanılır?
Beyin Gücü 258 0

Beyin Gücü Nedir? Beyin Gücü Nasıl Kullanılır?

Esasen hepimiz beyin gücü ile hareket ediyor ve tavır sergiliyoruz. Bu hepimiz tarafından bilinse de, bilinmese de mutlak bir gerçektir. Bu konuyu bir örnek ile açıklığa kavuşturmak gerekirse; susadığımız zaman önce beyinde sinyaller belirginleşir ve beyin bedene su ihtiyacının olduğunu belirtir. Sonra ise susuzluk belirtileri başlar ve en son olarak yine beyin gücü kullanılarak hareket eder ve su içip susuzluk ihtiyacı giderilir. Beyin gücü elbette sadece bu bahsedilenlerle sınırlı değildir. Biz sadece belli başlı noktalara değineceğiz. Bununla beraber kalpte barınan duygularda beyin gücü ile oluşmuş hislerdir. Buda demek oluyor ki bilinçli bir insan beyin gücü ile duygularını kontrol altında tutabilir. Fakat bu durumun bilincinde olmayan insanlarda duygularını kontrol altında tutar ama bunun nasıl yapıldığını bilmez. Öte yandan duyguların oluşum evresi ise ilk önce herhangi bir eylem ve olay karşısında ilk olarak beyinde kalpte barınacak olan duyguların tohumları oluşur. Daha sonra ise kontrollü bir şekilde beyinde filizlenen duygu kalbe yansır. Hemen ardından ise kişi kalpte oluşan beyin gücü tarafından kontrol altında tutulan duyguya göre hareket ve tavır sergiler.

Beyin Gücü Nasıl Kullanılır?

Beyin gücünün insan yaşantısındaki önemi oldukça büyüktür. Şöyle ki; beyin gücü ile neler yapılabileceğinin bilincinde olan bir kişi beyin gücünü en verimli ve kendisine fayda sağlayacak şekilde kullanabilir. Bu durumu açıkca ifade etmek gerekirse; beyin gücü ile beynine pozitif telkinler ve olumlu düşünceler aşılayarak beyin gücü ile hayatını olumlu, mutlu ve faydalı bir şekilde kontrol altında tutabilir. Buda olumlu ve güzel düşünmenin kişiye ne kadar güzel haller ve durumlar yaşatabileceğini apaçık bir şekilde ortaya koymaktadır. Fakat ne yazık ki beyin gücünü farkında olarak veya olmayarak, bilerek veya bilmeyerek verimli ve kendisine yarar sağlayamayacak şekilde kullanan insanlarda vardır. Böyle insanlar genellikle beyin gücünü kendisini mutsuz edecek şekilde kullanır. Her daim olumsuzlukların kendisini bulacağını, hep kaybeden ve mutsuz olacak tarafın kendisinin olacağını zanneder ve sürekli olumsuz düşünceler ile beynini meşgul eder. E haliyle bu olumsuz düşüncelerde sonuç olarak bir düşünce ve inanış olduğu için beyin gücünü negatif yönde kullanmaya iter. Ne yazıkki beyin gücü iyi kötü diye ayırt etmeden kişi nasıl kullanıyorsa o şekilde hareket eder. Bu yüzden aklımızdan sürekli güzel düşünceler geçirmeli ve beyin gücünü kendimizi mutlu edecek şekilde kullanmalıyız.

Ferhat Arslan {Ferhat}

Selam 26 yaşındayım kişisel gelişim hakkında kendime yetecek kadar eğitim aldım. Edinmiş olduğum bilgiler doğrultusunda paylaşım yapıp hem kendimi geliştirmek hemde sizleri bilgilendirmek istiyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir