Bir Tek Senin Derdin Yok

Bu hayatta hepimizin sorunları, problemleri ve sıkıntıları var. Hiçbirimiz sorunsuz değiliz. Acı ve sıkıntı içinde olan bir birey genellikle o sıkıntıyı sadece kendisinin çektiğini çevresindeki insanların hiç sorun yaşamadığını zanneder. Bu yanlış bir düşüncedir.

Bir Tek Senin Derdin Yok

Çevremizdekiler de bizim gibi acı ve sıkıntı yaşar ama onların belki farkında olarak belki de olmayarak bir yöntemleri var. Yani şunu demek istiyorum onlarda sorun yaşıyor ama sorunlar yüzünden kendilerini yıpratmıyorlar ve her sorundan ders çıkarıp yollarına devam ediyorlar. Bu yöntemde onları sıkıntıdan ve acıdan koruyor. Ama diğerleri en ufak sorunda mükemmeliyetçilik duygusundan ötürü o küçücük sorunu çok büyütür ve içinden çıkılamaz bir hale sokar. Oysaki oda diğer insanların uygulamış olduğu yöntemi uygulayarak sorunu çözüme kavuşturabilir ve sonrasında güzel ve mutlu bir şekilde yoluna devam edebilir. Şahsen bende şu an psikolojik sıkıntılar ve acılar yaşıyorum fakat biliyorum ki bu zorlukla beraber bir kolaylık olacak. Kendimi böyle teselli ediyorum. Er ya da geç geçecek nasıl olsa. Ve ben yine mutlu ve huzurlu günlerime geri dönüş yaparak hayatımı idame ettireceğim. Hepimiz için sağlıklı ve mutlu günlere. Benim geliştirdiğim strateji gibi sizde kendi durumunuza özgü olarak bir yöntem belirleyebilir ve sorunlardan kaçmak yerine onlarla yüzleşip hem cesaret kazanırsınız hem de sorunları kabullenip onlardan zarar görmez ve hatta fayda bile görebilirsiniz.

Ferhat Arslan {Ferhat}

Selam 26 yaşındayım kişisel gelişim hakkında kendime yetecek kadar eğitim aldım. Edinmiş olduğum bilgiler doğrultusunda paylaşım yapıp hem kendimi geliştirmek hemde sizleri bilgilendirmek istiyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir