Erkekler Neden Aşk Acısı Çeker

Erkekler Neden Aşk Acısı Çeker

İkili ilişkilerde hem kadın hem de erkek birbirine aşk duymaya başladıklarında bir uyum içerisine girerler. Birbirlerine karşı olan bu uyum ile belli bir ilişki süreci başlar. Bu süreç ya evliliğe doğru ilerler ya da yolun yarısında biter. Geçen bu zaman içerisinde erkek genellikle duyguları ile hareket eder. Kadınlar ise akıllarıyla ve mantık yürüterek hareket ederler. Tabi bazı durumlarda kadınlar yoğun duygularından ötürü akıllarını arka planda bırakabiliyorlar. Dolayısıyla erkekler genellikle duyguları ile hareket ettikleri için akılları da sürekli arka planda kalır ve pek mantıklı düşünemezler. Yeter ki karşımdaki kişi mutlu olsun o bana yeter düşüncesindedirler.

Erkeklerde Aşk

Erkekler âşık oldukları kişiye hayatları da dahil olmak üzere her şeyini adarlar. Neredeyse hayatında sahip olmuş her türlü güzellikten aşk duyduğu kişi uğruna vazgeçerler. Bunun yanı sıra bu yanlış davranışın farkına bile varmazlar. Çünkü toz pembe bir aşk dönemi başlamıştır ve buda insanın gözünü adeta kör edebilir, karşısındaki kişiden başka kimseyi göremez hale gelebilir.

Kadınlarda Aşk

Kadınlara gelindiğinde ise ilişki sürecinde sürekli beklenti içerisindedir. Karşısındakinden sürekli güzel davranışlar bekler. Ama kendisi pek bir fedakârlık göstermez sadece değer verir, karşısındaki erkek için hayatından ve ideallerinden vazgeçmez.  Onun için önemli olan geleceğidir. Ve taşımış olduğu bazı kaygı ve endişeleri olduğu için değer verirken kararsız tavırlar sergileyebilir. Fedakarlıkta göstermediği için ayrıldıklarında kaybedecek bir şeyi kalmaz.

Aşk Bitince Aşk Acısı Başlar, Aşk Bitince Güzellikler Başlar

Bahsedildiği gibi erkek mantıklı bir şekilde hareket etmiyorsa, kadında sadece mantıkla hareket ediyorsa, erkek mantıksızlığının yani her şeyini feda etmesinin, kadında mantıklı olmasının yani hiçbir şeyi feda etmemesinin karşılığını alır. Böyle olursa erkek zararlı çıkar. Fakat bu her ilişkide geçerli değildir. Âşık olup sorun yaşamayan, evlenen, her ikisi de fedakâr olan çiftlerde vardır, âşık olduğu halde hiç fedakârlık göstermeyende. Genel olarak bahsedildiği gibi aşk bitince erkek her şeyini kaybetmiş bir hal içinde bir başına kalır aşk acısı başlar, kadın ise aşk bitince ideallerini hatırlar ve hayata tutunur böylelikle kadın için güzellikler başlar.  Son dönemde bu bahsedilenlerin tam aksi yaşanmaktadır artık erkekler mantıklı hareket etmeye başlıyor.

Ferhat Arslan {Ferhat}

Selam 26 yaşındayım kişisel gelişim hakkında kendime yetecek kadar eğitim aldım. Edinmiş olduğum bilgiler doğrultusunda paylaşım yapıp hem kendimi geliştirmek hemde sizleri bilgilendirmek istiyorum.

“Erkekler Neden Aşk Acısı Çeker” üzerine 1 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir