Erkeklerin Beden Dili
Kişisel Gelişim Yazıları 26 0

Erkeklerin Beden Dili

Erkekler bayanlarda olduğu gibi beden dili konusuna pek ehemmiyet vermezler. Herkes bilir ki erkekler kadınlara oranla daha yoğun düşüncelere sahiptir ve haliyle çok düşünürler. Bir diğer yandan kadınlar istediklerini doğrudan dile getirmezler. Sadece bazı yöntem ve teknikler ile karşı tarafa hislerini belli etmeye çalışırlar. Durum erkeklere geldiğinde ise erkek bireyler ne istiyorlarsa doğrudan söyleyip dile getirirler. Bakalım acaba erkeklerin beden dili kullanırken sergilemiş oldukları hareketlerin manaları nedir?

Erkeklerin Beden Dili Kaşların Kalkması

Bir erkeğin karşısındaki kişiye hoşlantı ve diğer benzeri duygularını belli eden en büyük hareketi kaşlardır. Bir erkek bir kadın ile karşı karşıya geldiğinde şaşkınlık duyuyorsa ve ufak bir tebessüm ediyorsa bu kadına ilgi duyduğu anlamına gelir. Bir bayan böyle bir erkek ile karşılaştığında aynı tavrı sergilemesi gerekir. Çünkü kısa süreli olan bu hareket erkek bireyin kadın bireye bir adım atmasına olanak tanıyabilir. Erkeklerin vücut dili hakkında en önemli silahı kaşlarıdır.

Erkeklerin Beden Dili Gözlerin Odak Noktası

Kadınlar üzerinde ilk ve en etkili yer gözlerdir. Esasen erkeklerde de hal böyledir. Fakat kişi yalan söylese de gözler yalan söylemez. Ve bir kişi yalan söylüyorken onun yalanını ortaya çıkaran en büyük şey gözleridir. Fakat gözlerini de söylediği yalana dahil ederek yalanın ortaya çıkmasına mani olabilecek yetenekte olan kişilerde mevcuttur. Yalnızca belirli bir noktaya kitlenerek ve bakarak herhangi bir şey belli edemezsiniz. Veya karşıdaki kişinin size ne hissettiğini anlayamazsınız.

Erkeklerin Beden Dili Ayakların ve Diğer Uzuvların Yönleri

Bir erkek ile bayan aynı ortamda yer alıyorsa, muhakkak bayan, erkeklerin tavır ve davranışlarını gözlemlemelidir. Bir erkek eğer sürekli olacak bir şekilde bayanın olduğu noktaya yönünü döndürüyor ve bakıyorsa, hatta kadın ile aynı ortamda yer almayı istiyorsa bu kesinlikle o erkeğin kadından hoşlandığı anlamını taşımaktadır. Fakat tam olarak emin olmak adına bu erkeğin bayanın arkadaşlarına olan tavırlarını da gözlemlemesi gerekmektedir.

Bakalım herkese aynı davranışlar sergiliyor mu? diye. Erkek bireylerin flört tavır ve hareketleri konusunda bacak ve diğer uzuvların duruşu ehemmiyet derecesi yüksek olan manalar ve mesajlar taşımaktadır. Eğer bir erkek bir bayana karşı sergilemiş olduğu tavır ve davranışları yakınsa ve diyalog halindeyken ayaklarının yönü bayana dönük ise o erkek bayana karşı bir his besliyor demektir.

Sonuç olarak erkeklerin beden dili ile karşı tarafa anlatmak ve hissettirmek istediği, diyalog halindeyken istediklerinden farklılık gösterebilir. Yani şöyle söylenebilir ki erkek birey karşı tarafa diyalog halindeyken söyleyemediği sözleri, beden dili ile karşısındaki kişiye anlatmaya çalışabilir.

Ferhat Arslan {Ferhat}

Selam 26 yaşındayım kişisel gelişim hakkında kendime yetecek kadar eğitim aldım. Edinmiş olduğum bilgiler doğrultusunda paylaşım yapıp hem kendimi geliştirmek hemde sizleri bilgilendirmek istiyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir