Hakkında

Bu sitedeki yazıların bir kısmı tecrübe ve deneyim sonucu elde edilen bilgilere göre, diğer bir kısmı ise kitaplardan alıntılanan bilgilere göre yazılmıştır. Kişisel Gelişim yazıları isimli kategoride paylaşıma sunulan makaleler kaynak gösterilmeden paylaşılamaz.

Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinerek ilgili yayınevlerinden izin almıştır. Bü yüzden “kitaplardan notlar” isimli kategoride paylaşıma sunulan makaleleri paylaşmak isteyen kişiler yazar adı, kitap adı ve yayınevinin adını belirtmek kaydı ile ilgili yayın evinden izin alıp ona göre paylaşım yapabilirler. Sitemiz, 5651 sayılı yasada tanımlanan yer sağlayıcı olarak hizmet vermektedir. Hak sahipleri bazı sebeplerden dolayı izin alarak paylaşmış olduğumuz içeriğin kaldırılmasını talep edebilirler. Fakat “kişisel gelişim yazıları” isimli kategorideki  paylaşıma sunulan makaleler bizzat site yönetimi tarafından deneyim, eğitim ve tecrübe sonucu çıkan bilgilere göre yazıldığı için tüm hakları bu siteye aittir ve kimse kaldırılması talebinde bulunamaz.

İlgili yasaya göre, site yönetiminin hukuka aykırı içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu sebeple, sitemiz “uyar ve kaldır” prensibini benimsemiştir. Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan bir biçimde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahipleri, blog@gelismelisin.com mail adresinden bize ulaşabilirler. Buraya ulaşan talep ve şikayetler tarafımızdan incelenecek, şikayet yerinde görüldüğü takdirde ihlal olduğu düşünülen içerikler sitemizden kaldırılacaktır.