Hayal Kurmak Geleceğin Garantisidir
Beyin Gücü 91 2

Hayal Kurmak Geleceğin Garantisidir

Hayal Kurmak Geleceğin Garantisidir

Her insan hayal kurarak kendi duygularını olumlu yönde dizginler fakat birçok kişi hayal kurmaya önem vermez ve hayal kurduğu anda vücutta olan değişimlerin farkında bile olmaz. Oysaki gelecekte başımıza gelen güzel olaylar kurmuş olduğumuz hayallerin birikintisidir. Hayal kurmak ile bir durum veya olaya karşı istek besler ve onu arzulayıp dilemiş olursunuz. Bu durum ise Allah katında bir istek veya dilek olarak görüldüğü için göz ardı edilmeyeceğinden gün gelir gerçek olur. Tabi eğer o hayalden vazgeçilmemişse gerçek olma ihtimali vardır. Vazgeçilirse artık bilinç altında biriken bir hayal olmadığı için gerçekleşecek bir olayda olmaz, ancak hayal kurmuş olduğu süre kadar karşılığını alır. Fakat hayalin gerçek olabilmesi için bazı kurallar vardır.

Hayal Kurmak Hangi Şartlar Altında Gerçeğe Dönüşür

Kurulmuş olan hayallerin temeli ancak gerçeği yansıtıyorsa, dış dünya ile bağdaşıyorsa ve olması küçük bir ihtimal dahi olsa mümkünse ve hiçbir zaman bu hayalden vazgeçilmiyorsa ancak o zaman gerçek olur. Her güzel iş ufak bir düşünce veya hayal ile başlar. Aynı durum kötü ve sıkıntı veren durumlarda da geçerlidir. Bu yüzden güzel şeyler düşünmeli ve güzel hayaller kurmalıyız. Hayal kurdukça artık insanın içinde bir istek ve arzu oluşmaya başlar. Bu arzu ve istek ile kişi dilerse bir şeyler yapar ve karşılığını alır, dilerse hiçbir şey yapmaz ve güzelliklerden mahrum kalır.

Hayal Kurmak Hangi Şartlar Altında Gerçekleşmez

Kurulmuş olan hayal saçma bir şey ise bunun gerçek olmayacağı açık bir şekilde ortadadır. Fakat bazı kişiler vardır, gerçek olması mümkün olan hayallere bile ön yargı ile yaklaşırlar ve kurulmuş olan hayali küçümserler, önemsemezler. Bu şartlar altında ise hayal kurmak artık önemsenmediği için kişi o hayalden vazgeçer. Bunun nedeni ise hayalin gerçekleşeceğine inanmamasıdır. Dolayısıyla gerçekleşmesi mümkün olan bir hayali önemsememek o hayalin gerçekleşmesine engel olacaktır.

Hayallerin Gerçekleştiğine Dair Test

Her insanın başına güzel şeyler azda olsa çok da olsa gelmiştir. Hayallerin gerçek olabileceğini bu şekilde test etmek mümkündür. Şöyle ki başınıza gelmiş olan güzel bir anıyı düşünün daha sonrada o anının öncelerini ve gerçekleşmediği zamanları düşünün. Şunu göreceksiniz ilk aşamalarda sadece düşünce, hayal ve istekten ibaretti ama sonradan gerçek oldu. Tabi bazı insanlar dikkat eksikliğinden dolayı aklına gelen ve gerçekleşmiş olan güzel düşüncelerin farkına varmadıkları için öncesini de hatırlamayabilirler. Fakat sonuç olarak yine de hayallerin gerçek olma olasılığı yüksektir.

Her güzel iş hayaller ile başlar

Ferhat Arslan {Ferhat}

Selam 26 yaşındayım kişisel gelişim hakkında kendime yetecek kadar eğitim aldım. Edinmiş olduğum bilgiler doğrultusunda paylaşım yapıp hem kendimi geliştirmek hemde sizleri bilgilendirmek istiyorum.

“Hayal Kurmak Geleceğin Garantisidir” üzerine 2 yorum

  1. Can dedi ki:

    Çok güzel yazmışsınız

  2. Ferhat dedi ki:

    teşekkürler 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir