Kadınların Beden Dili
Kişisel Gelişim Yazıları 52 1

Kadınların Beden Dili

Gözlerimiz kalplerimizin aynası konumunda olduğu gibi, beden dili ve iletişim konusu da bir o kadar ehemmiyet ve önem sahibidir. Karşımızda duran bir bayanın tam olarak gözlerinin içerisine bakarak veya kitlenerek, bize karşı herhangi bir duygu besleyip beslemediğini öğrenebiliriz.

Eğer böyle bir test yapıyorsanız ve karşınızdaki bayanın gözlerinin içi parlıyor ve gözlerinden bir ışık saçıyorsa bu size karşı hoşlantı duyduğu anlamını taşımaktadır.

Konuşurken sözlerimizi seçerek ve belirleyerek gayet basit bir şekilde konuşuruz. Fakat gözleri yönetmek bu durum kadar kolay değildir. Gözler ile karşıdakine olan hislerimizi istesekte istemesekte belli ederiz.

 

Kadınların Beden Dili Konusunda Kendilerini Ele Verdikleri Nokta

Bayanların beden dili meselesinde kendilerini tamamen veya kısmen karşı tarafa ele vermiş olduğu nokta gözleridir. Ama bazen çevredeki dış etkenlerden dolayı gözlerde değişim olabilir. Örnek vermek gerekirse; ortamdaki ışık gibi mesela. Çünkü bir çok kişininde bildiği üzere karanlık bir ortamda göz bebekleri büyür.

Bu sebeple ki bu bahsedilmekte olan bu ortam koşullarında kadının gözlerinden tam olarak bir anlam çıkarmak mümkün değildir çünkü dış etkenler ve faktörlerde gözleri etkileyebilmektedir. Eğer ışık ve  diğer faktörler ile alakalı kontrolleri yapıp tam olarak emin olduktan sonra bu testi gerçekleştirebilirsiniz.

Göz kontağı kurabilmek beden dili konusunda oldukça büyük bir öneme sahiptir. Bir bayan eğer sizin gözleriniz ile bir bağlantı kuruyorsa ve gözlerini hiç kaçırmıyorsa, bu durumdan size karşı herhangi bir olumsuz yani negatif bir his beslemediğini apaçık bir şekilde anlayabilirsiniz.

Yine aynı şekilde gözleriniz ile bir bağlantı yakaladıktan sonra sizler sürekli sohbet etmek istiyorsa artık aranızda bir şeyler olması gerektiğini düşünüyordur. Bu konu hakkında bütün etken faktörleri inceleme altına alarak karşı tarafın bilinçaltında yatan size karşı benimsemiş olduğu şeyleri anlayabilmeniz mümkündür.

Kadınların Selamlaşması

Herkesin bildiği üzere selamlaşmanın birden fazla şekli, biçimi ve yöntemi mevcuttur. Fakat aralarından en yaygın olanı karşıdaki kişi ile tokalaşmaktır. Yani selamlaşmak için en çok kullanılan beden dili tokalaşmaktır.

Tokalaşma ve biçimleri karşıdaki kişiye hisleri belli eden bir diğer metotlardan yalnızca biridir.  Eğer siz elinizi çekmeden karşınızdaki kişi elinizi bırakmıyorsa yani elini çekmiyorsa buradan güzel sonuçlara varabilmek mümkündür.

Fakat herhangi bir sonuca ve neticeye varmadan önce iletişim ile alakalı olan diğer unsurların önemini ve mahiyetini unutmamak gerekir. Son olarak bayanların beden dili meselesinde içerisinde barındırdıkları düşünceleri ve hisleri gizleyemediği hareketlerden yalnızca biride tokalaşmaktır.

Kadınların Parmaklarının Duruşu

Geldik kadınların beden dili konusunda en güçlü silahlarından birisine. Kadınların beden dili konusunda en kuvvetli silahı parmaklarıdır. Bir kadın narin elleri ile doğru hamleler gerçekleştirirse istediği sonuca kolaylıkla varacaktır. Ayrıca kadınların parmaklarının duruşu, karşısındaki erkeğe karşı olan hislerini ifade etmektedir.

Zaten pek çok insan ellerini ve kollarını hareket ettirmeden sabit bir şekilde duramaz. Yinede hareketler diğerlerine göre az ise bazı sıkıntı ve problemler var demek olabilir. Bir bayan parmaklarını saçlarına götürüyorsa ve hatta doluyorsa buradan olumlu ve güzel sonuçlar çıkarılabilir. Böyle bir davranış ile kadınlar karşısında bulunan erkek bireyin dikkatini çekmeye çalışır.

Fakat bu davranışı rahatlıkla ve yavaş bir şekilde yapan bir kadın ile karşılaşıyorsanız o bir aşk ustası veya uzmanıdır denilebilir. 🙂  Ayrıca utangaç olan bir bayan ise hızlı bir şekilde parmaklarını saçlarına dolar. Onların tepkisi de bu şekildedir utangaçlıklarından dolayı.

Son olarak bütün bu anlatılan eğer bilinçsiz bir şekilde yapılıyorsa pek bir anlam çıkarmamakta fayda var. Ama eğer kasıtlı ve bilinçli bir şekilde yapılıyorsa o zaman güzel manalar çıkarılabilir. Haliyle beden dili de kontrol altında tutulamadığı için çoğu kişi kasıtlı yapıyor denilebilir.

Ferhat Arslan {Ferhat}

Selam 26 yaşındayım kişisel gelişim hakkında kendime yetecek kadar eğitim aldım. Edinmiş olduğum bilgiler doğrultusunda paylaşım yapıp hem kendimi geliştirmek hemde sizleri bilgilendirmek istiyorum.

“Kadınların Beden Dili” üzerine 1 yorum

  1. Berkin AKTAŞ dedi ki:

    Kadınları anlamak için beden dili yeterli olacağını sanmıyorum. Onları eleştirmek yada sınırlamak değil amacım. Gerçekten Cem Yılmaz’ın da dediği gibi kadınların beyni sarmal bir yapıya sahip olup aynı anda bir çok bilgiyi akıllarında düşünebilirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir