Tembellik ve Beyin Gücü
Beyin Gücü 89 0

Tembellik ve Beyin Gücü

Tembellik ve Beyin Gücü

Yapmış olduğumuz egzersizler hem bedenimizi hemde ruhumuzu dinç ve zinde tutar. Fakat egzersiz yapmamıza engel olan azılı bir düşman var, oda tembellik. Tembelliğin beyin ile birlikte vücuda ve ruha zararı vardır. Beden ile ruh belli bir vakte kadar ayrılmaz bir bütündür. Tembellik ise vücutta bulunan her türlü organa negatif değer kattığı için beyin gücü de doğrudan etkilenmektedir. Tembellikten dolayı beyni hantallaşmış bir birey en düşük ihtimal ile hedefi olmayan ve boş bir hayat süren kişidir. Tembelliği olup ta hedefi olan ise en yüksek ihtimal bir şeyler yapmaya karar verme konusunda tembellik yaşayacağı için elde edebileceği nimetten mahrum kalır. Beyinde bu durum karşısında zarar gördüğü için artık sonraki evre olarak vücutta hantallaşır ve son aşama ruhun etkilenmesidir. Ruhun etkilenmesi ile artık psikolojik sorunlar başlamış ve sıkıntılar baş göstermiştir. Tembel olan bir insan bu alışkanlığından kurtulamadığı sürece hedefine ulaşamaz.

Tembellikten Kurtulup Beyin Gücünü Dengelemek

Tembellikten kurtulmak için ilk olarak hangi konularda tembellik yaşanıyor bunun analiz edilmesi gerekir. Daha sonra ise küçük küçük adımlar ile tembelliği yenmeye çalışılmalıdır. İlk zamanlarda tembellik etkiler vücuttan atılmadığı için yorgunluk olur fakat daha sonra tembellik gittikçe insan alışmaya başlar. Ve bir konuda tembelliği yenen bir insan artık diğer konular dada tembellik etmeyecektir. Bazı yeni alışkanlıklar ve egzersizler tembelliği gidermemiz konusunda bize yardım olacaktır. Unutmamakta fayda var beyin gücü zarar görmemesi ve bundan kaynaklı sorun, sıkıntı, acı, gam ve keder meydana gelmemesi için muhakkak ilk adım tembellikten kurtulmak olmalıdır.

Ferhat Arslan {Ferhat}

Selam 26 yaşındayım kişisel gelişim hakkında kendime yetecek kadar eğitim aldım. Edinmiş olduğum bilgiler doğrultusunda paylaşım yapıp hem kendimi geliştirmek hemde sizleri bilgilendirmek istiyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir